שחף - אימון אישי ועסקי
שחף אימון והדרכה - מאמרים
כל המאמרים של שרון על מערכות יחסים וזוגיות:

כל המאמרים של שרון בנושא מערכות יחסים וזוגיות שפורסמו ב- Ynet ובסלונה


יצירה מודעת של המציאות

מי לא מכיר את הסוד? המחשבות שלך מעצבות את המציאות שלך. פשוט! אך לרוב לא עובד. למה? כי במשפט הזה חסרה תוספת בסיסית ומהותית; האמונות שלך (שניתן להגדירן גם כציפיות) מעצבות את מחשבותיך ואת רגשותיך ואלו בתורן מעצבות את המציאות שלך. לפיכך, הניסיון לשלוט במחשבות אינו אפקטיבי ואף יוצר פחד מ"מחשבות שליליות". אם רק נשנה את אמונותינו המחשבות המתלוות אליהן ישתנו מעצמן.

(פורסם ב-nrgמעריב)


מטבעות הלשון של האגו האנושי

הוא מוקיר תרחישים דמיוניים, מסרים עקיפים, הערות סרקסטיות, העוויות פנים, אנחות מופרזות ושתיקות רועמות. הוא קורבן של נסיבות חיים קשות ואף פעם לא מצליח להבין איך שוב פעם זה קרה לו. בואו ליהנות ממטבעות הלשון של האגו האנושי.

(פורסם ב-nrgמעריב)


הסוד לבטחון עצמי

מהו הסוד לבטחון-עצמי? האם זהו דימוי עצמי מנצח? חופש מחששות? עור של פיל? תעוזה יוצאת דופן? רבים כמהים לדעת את התשובה לשאלה זו. על כך ועוד במאמר הבא.


למה אנחנו כל-כך כועסים?

לא צריך להיות אדם רוחני או בעל יכולת אבחנה חדה בכדי לראות שכעס נמצא בכל פינה: קודם כל בעצמנו פנימה, אצל ילדים קטנים, בכביש, בתור בסופר, באירועי הרצח המחרידים המופיעים שוב ושוב בחדשות, ובעצם היכן לא?

(פורסם ב-nrgמעריב)


תיאוריית ה-V

כל אחד מאיתנו היה רוצה להגיע למנוחה ולנחלה, להרגיש שניתן סוף-סוף לשבת, לנוח וליהנות מפירות עמלנו. אז למה, גם כשאנו משיגים כל מה שאי-פעם רצינו, זה עדיין לא קורה?

(פורסם ב-nrgמעריב)


רדוף מחשבות

על הפחד ממחשבות "שליליות", על יעילותן היחסית של מחשבות "חיוביות" ועל התסריטים שכולנו יוצרים בכישרון רב ואחר-כך מאמינים להם.

(פורסם ב-nrgמעריב)


שינוי

מהם העקרונות המאפשרים שינוי אמיתי, בקלות ולאורך זמן? ירידה במשקל, התגברות על אכילה אובססיבית או משהו אחר. ומהו המחיר שאנו משלמים בדרך להשגת אותם הדברים שאנו "מוכרחים" בכדי להיות מאושרים - זוגיות, תפקיד נכסף בעבודה או ילד נוסף...

(פורסם ב-nrgמעריב)


איך להתמודד עם עלבון?

מכירים משפטים כדוגמת: "אף אחד בעולם אינו יכול להשפיע על רגשותיכם אם אינכם נותנים לו את הכוח לעשות זאת", "אף אחד אינו יכול להכעיס אתכם אם אינכם בוחרים בכך", "אם נעלבתם סימן שבחרתם להעלב" או דומים להם? מכירים מישהו שמשפטים כאלה ודומיהם ישימים אצלו?...

 


אמונות והשפעתן על מציאות חיינו

זווית נוספת על מהן אמונות וכיצד הן מעצבות את מציאות חיינו.


1 2   
  |  054-6642142  |  info@shahafcoaching.com